13 липня - Україна Incognita

13 липня

100 р. до н. е. Народився Юлій Цезар, римський імператор.

Портрет із сайту  ukrainian-nation.org.ua

Юлій Цезар походив із знаменитого римського роду Юліїв, нащадків Дзига або Асканія, засновника Альба Лонгі. В історії не тільки Риму, а й Європи Гай Юлій Цезар став найбільшою знаковою постаттю. Він був творцем ідеї імператорського Риму і сам став імператором-родоначальником єдиновладних правителів (від його імені пішли назви цезар, пізніше кесар, цісар).

Фото з сайту  pix.com.ua

Юліанський календар як традиційне європейське літочислення до наших днів введено за його розпорядженням. В його «Записках...» фактично відображено історію і звичаї народів Європи, її міст, провінцій. Цезаря можна вважати засновником преси і журналістики, принаймні першим організатором.

1772. Англійський мореплавець Джеймс Кук почав перше в історії навколосвітнє плавання із заходу на схід.

Портрет із сайту  smallbay.narod.ru

Британський уряд направив його у Тихий океан для пошуку південного материка, щоб приєднати його до Британської імперії. Англійський корабель, перетнувши Атлантичний океан, оминув Південну Америку і вийшов у Тихий океан. Джеймс Кук дослідив, описав і наніс на карту численні острови. Крім того, він відкрив найбільшу в світі коралову споруду – Великий Бар’єрний риф.

1837. Королева Вікторія переїхала в Букінгемський палац, який став основною резиденцією королів Великобританії.

Фото з сайту  mynokia.org.ua

1908. У Лондоні відкрилися IV Олімпійські ігри. У них вперше взяли участь жінки.

1930. Народилася Наомі Шемер, ізраїльська поетеса та композитор, автор неофіційного гімну Єрусалиму «Золотий Єрусалим».

Фото з сайту  newswe.com

На початку 1967 року Ізраїльське радіо доручив Наомі Шемер написати пісню про Єрусалим для виконання в концерті присвяченому Дню Незалежності. Наомі Шемер також написала багато пісень для дітей та цикл пісень до кожного іудейським свята. У 1983 році отримала Премію Ізраїлю за внесок в культуру.

1938. Народився Мирослав Скорик, композитор, герой України.

Фото з сайту  day.kiev.ua

«День» про Мирослава Скорика 

У 1947 році усю родину Скориків було репресовано більшовицьким режимом за несправедливим наклепом і вивезено до Анжеро-Судженська Кемеровської області. В Сибіру майбутній композитор навчався гри на фортепіано в учениці Рахманінова – Валентини Канторової, і тоді вже виявляв нахил до композиції. У творах Мирослава Скорика помітна тенденція до зрілої виваженості, прагнення досягнути гармонії у всіх складових художньої цілості. Грані його мистецького світогляду розкриваються в єдиній на сьогодні опері композитора «Мойсей» за поемою Івана Франка та кантаті на вірші Т. Шевченка «Гамалія».

1944. Народився Ерне Рубік, винахідник іграшки «кубик-рубик».

Фото з сайту krutygolov.com.ua

Ерне Рубік був популярним скульптором і викладачем архітектури. Його кубик-рубик складається з маленьких різнокольорових кубиків, яких завжди має бути двадцять шість. Усередині кубика їх утримують невидимі осі, на яких вони можуть обертатися. Маленькі кубики утворюють великий куб. Класичними кольорами кубика-Рубіка є помаранчевий, зелений, жовтий, червоний, білий і синій.

1949. Папа римський Пій XII оголосив, що будь-який католик, який свідомо і добровільно вступив в ряди компартії або іншим чином підтримує її, буде відлучений від церкви.

Фото з сайту  rudata.ru

1973. Вийшов перший альбом гурту «Queen».

Фото з сайту  audioz.org.ua

1985. На змаганнях у Парижі Сергій Бубка встановив світовий рекорд, подолавши висоту в 6 метрів.

Фото з сайту  matrixhome.net

Це був п’ятий світовий рекорд Сергія Бубки – шестиразового чемпіона світу. На спортивному рахунку Сергія Бубки 35 світових рекордів. У 2001 році отримав звання «Героя України». Потрапив в книгу рекордів Гіннесса за найбільшу кількість світових досягнень в легкоатлетлетичному спорті. Тричі отримував титул кращого спортсмена світу. Є Президентом і засновником «Клубу Сергія Бубки» в Донецьку, який проводить міжнародні змагання «Zepter – Зірки жердини». 23 червня 2005 року став президентом Національного олімпійського комітету України.

   

  • Інтелектуальна карта України|Історія і "Я"|Маршрут №1|Сімейний альбом України|Музеї онлайн|Інфографіка|NB!|TOP-книг|Інтелектуальний календар