Лекція історика Володимира В'ятровича - Україна Incognita
Україна Incognita » NB! » Лекція історика Володимира В'ятровича

Лекція історика Володимира В'ятровича

Відеозапис
Прес-служба ЦДВР

11 квітня історик Володимир В'ятрович, який розсекретив колишні архіви КГБ, розповість про таємниці, десятиліттями закриті грифами секретності, про невідомі факти з історії України, про фальшування та приховування українського минулого.
 
“Особливістю будь-якого тоталітарного режиму є бажання його керівників контролювати всі сфери діяльності людини і суспільства в цілому. Для цього потрібно мати максимум інформації про настрої населення, про зародження невдоволення, мати можливість локалізувати це невдоволення і знищити його носіїв. Ці завдання виконували функціонери органів безпеки режиму. Результатом їх діяльності стало безліч зібраних різноманітних свідоцтв, спостережень, компрометуючої інформації про осіб, які цікавили органи, інформації про діяльність тих чи інших організацій або неформальних об'єднань”, - говорить дослідник.
 
“Органи” залишили після себе величезну кількість різноманітних вказівок, розпоряджень, наказів, які регламентували їх діяльність та забезпечували існування режиму, – продовжує В'ятрович. - Уся ця інформація протягом багатьох років збиралася у спеціальних архівних сховищах, доступ куди був суворо обмежений”.

Зустріч з істориком відбудеться 11 квітня в Київському будинку вчених (вул. Володимирська, 45а) о 19:00.

Нагадаємо, нещодавно Центр досліджень визвольного руху презентував довідник “Право на правду. Практичний порадник із доступу до архівів” у Львові та Києві.

Володимир В’ятрович, 35-річний історик, кандидат наук, Голова вченої ради Центру досліджень визвольного руху.

У 2008 - на початку 2010 року на посаді директора Архіву СБУ він проводив розсекречення архівів КГБ, у 2010-2011 роках працював в Українському науковому інституті Гарвардського університету (США) як старший запрошений науковець. Був одним із ініціаторів створення в колишній в'язниці КГБ та гестапо музею-меморіалу жертв окупаційних режимів “Тюрма на Лонцького”, член наглядової ради цього музею.
 
Автор кількох монографій, серед них: “Сотенний “Бурлака” (2000), “Рейди УПА теренами Чехословаччини” (2001), “Ставлення ОУН до євреїв. Формування позиції на тлі катастрофи” (2006), “Українська Повстанська Армія. Історія нескорених” (2007), “Друга польсько-українська війна. 1942–1947” (2011), “Історія з грифом “Секретно” (2011), “Право на правду. Практичний порадник із доступу до архівів”  (2012).

Онлайн-трансляцію дивіться на сайті 11 квітня о 19:00

   

  • Анна Левчук

    Сергій Грабовський

    Андрій Безсмертний-Анзіміров


    Інтелектуальна карта України|Історія і "Я"|Маршрут №1|Сімейний альбом України|Музеї онлайн|Інфографіка|NB!|TOP-книг|Інтелектуальний календар