11 березня - Україна Incognita

11 березня

1702. Вийшла англійська газета "The Daily Courant", перша щоденна газета у світі.  Підзаголовок був таким: "Лондон. Продається Е. Маллетом, сусідні двері з таверною Кінг'з Арм у Фліт-брідж". Газета складалася з однієї сторінки із двома стовпцями тексту.

Виходила до 1735 року: до об'єднання із Daily Gazetteer.  

Ілюстрація з сайту gallery.e2bn.org

1861. Народився Володимир Липський, український ботанік-географ, знавець гербарної справи (1863-1937).

Фото з сайту www.nbuv.gov.ua

Брав участь у наукових експедиціях на Кавказ, Алтай та Середню Азію з метою детального вивчення вискокогірної флори цих країв.

Одним із перших науково описав флору Індонезії, Тунісу, Алжиру, Середньої Азії. Описав 4 нових роди рослин та понад 220 видів, з яких 45 названі ім'ям В.Липського, автор більше 100 наукових праць. Дослідження Липинським водоростей Чорного моря у 1930-1931 рр. сприяли створенню першого в Україні заводу з виробництва йоду.  

1931. Народився Руперт Мердок, підприємець, власник світових медіа-активів, голова "Нюьз Корпорейшн" - однієї з найбільших світових медіа-компаній, яка займається телевізійним, видавничим та розважальним бізнесом.

Фото з сайт у muzmania.com

Фото з сайту www.internet-money.com.ua

У власності News Corporation знаходяться 20th Century Fox, оператори BskyB, Sky Deutschland, Sky Italia, інформаційне агенство Dow Jones, рекламне агентство News Outdoor, газети The Wall Street Journal, The Times, The Sun, The New York Post.

У липні 2011 року стався скандал з таблоїдом News of the World, який входив до News Corp Мердока. Журналісти видання незаконно прослуховували розмови близько 4-х тисяч людей, включаючи родичів жертв теракту в США 11 вересня 2001 року і солдатів, загиблих в Афганістані та Іраку.

Руперт Мердок і Ребекка Брукс, виконавчий директор компанії News International, яка видавала таблоїд News of the World.

Фото з сайт у ncontent.life.ru

1938. Німецькі війська, відповідно до плану “Отто”, ввійшли на територію Австрії. Через два дні був опублікований закон “Про приєднання Австрії до Німецької імперії” (“аншлюс” Австрії).

1941. Президент США Франклін Делано Рузвельт підписав закон про ленд-ліз (“Акт сприяння обороні США”). Цей закон став воєнно-економічною основою відносин США з іншими членами антигітлерівської коаліції.

Президент США Франклін Д. Рузвельт підписує закон про ленд-ліз

Фото з сайту upload.wikimedia.org

27 березня Конгрес США санкціонував перші асигнування на військову допомогу у розмірі 7 млрд. доларів. Загальна сума постачань за роки війни склала приблизно 50 млрд. доларів.

1985. На позачерговому пленумі 54-річний Михайло Горбачов обраний генеральним секретарем ЦК КПРС.

Ілюстрація з сайту img.istpravda.com.ua

1996. У столиці Малайзії Куала-Лумпурі зведено найвищий у світі на той час хмарочос, вежі-близнюки "Petronas Towers" 452 м. (88 поверхів).

 

1997. Президент України Леонід Кучма оголосив мораторій на виконання смертної кари. Відповідно до Закону України "Про внесення змін до Кримінального, Кримінально-процесуального та Виправно-трудового кодексів України" № 1483-ІІІ від 22 лютого 2000 року. покарання у вигляді смертної кари було замінено довічним ув’язненням.

2003. У Гаазі (Нідерланди) почав працювати Міжнародний кримінальний суд, утворений у 2002 р., статут якого був визначений ще в 1998 р.

2004. У результаті терактів у Мадриді - операції "Потяги смерті" - загинуло 192 людини та 2050 поранено.

Відповідальність за вибухи взяла організація “Аль-Каїда”, оголошуючи це помстою за участь іспанців у війні проти Іраку.

Фото з сайту esphoto980x880.mnstatic.com

11 березня 2005 року у Мадриді Король Іспанії Хуан Карлос І неподалік від вокзалу Аточа, де відбулись вибухи, відкрив меморіальну пам'ятку “Ліс померлих”. Було посаджено 192 дерева (22 оливи і 170 кипарисів) - по дереву на кожного загиблого.

2006. УГаазі, обвинувачений у воєнних злочинах, від серцевого нападу помер Слободан Мілошевич, колишній президент Югославії та Сербії.

Зоряний час політика настав у 1989 році, коли він використав націоналістичні настрої й пообіцяв захистити сербське населення краю Косово від утисків збоку албанської більшості. У цьому ж році його було обрано президентом республіки.

Фото з сайту www.worst-killers.com

У 1992 році розпочалася війна в Боснії та Герцеговині, де Мілошевич підтримував лідера місцевих сербів Радована Караджича. Саме під час цих конфліктів Слободан Мілошевич вступив у конфронтацію з країнами Заходу, які вимагали від нього припинити підтримку озброєних формувань сербів.

У 1997 році Мілошевич (уже будучи президентом Югославії) спробував вирішити за допомогою жорстких заходів конфлікт, що знову спалахнув у Косово, але в конфлікт втрутилися держави НАТО. У результаті війська югославської армії були виведені з Косово.

 

 

2011. У Японії о 14:46:23 за японським часом у регіоні Тохоку (у Північно-Східній Японії) стався потужний землетрус, що викликав цунамі. За даними Геологічної служби США його магнітуда становила 8,9. Епіцентр підземних поштовхів був розташований в океані 130 кілометрів від узбережжя префектури Міягі.

Карта з сайту upload.wikimedia.org

За даними Інституту географії Японії, цунамі накрило територію загальною площею 561 кв км, що відповідає 90% площі 23 спеціальних районів, які складають ядро Токіо. Більш як половина затопленої водою території припало на префектуру Міягі. У результаті удару стихії було зруйновано понад 151 тисячу споруд. 

Фото з сайту inapcache.boston.com

Загинуло понад 15,5 тисяч осіб, ще понад 10 тисяч вважаються зниклими безвісти.

Після землетрусу на АЕС "Фукусіма-1" була зафіксована серія аварій, викликаних виходом з ладу системи охолоджування. В результаті інцидентів на АЕС було виявлено декілька витоків радіації, що змусило владу евакуювати людей з 30-кілометрої зони навколо АЕС. 

Сучасний стан міста Наторі у префектурі Міягі (поблизу аеропорту Сендай). Колись 70-титисячне місто під час цунамі втратило близько 10% населення. 

   

  • Інтелектуальна карта України|Історія і "Я"|Маршрут №1|Сімейний альбом України|Музеї онлайн|Інфографіка|NB!|TOP-книг|Інтелектуальний календар