10 серпня - Україна Incognita

10 серпня

1500. Португальський мореплавець Діогу Діаш відкрив острів Мадагаскар, назвавши його Сан-Лоренсу (островом Святого Лаврентія). 

Діогу Діаш

Ілюстрація з сайту www.seapeace.ru

Встановленим фактом є те, що Діогу Діаш був капітаном вантажного судна в складі флотилії свого брата Бартоломеу, яка вийшла у плавання 1487 року. З метою знайти морський шлях до Індії флотилія зуміла обійти мис Доброї Надії. Штурманом на кораблі Діогу Діаша був Жуан де Сантьягу, що супроводжував до цього Діогу Кана в експедиції до гирла річки Конго.

1539. Король Франції Франциск I ввів в країні державну мову: наказав складати всі офіційні документи не латиною, а французькою мовою.

1737. У місті Глухові біля Чернігова народився художник Антон Лосенко. 

Антон Лосенко

Ілюстрація з сайту www.krugosvet.ru

У семирічному віці (після смерті батьків) Лосенка привезли до Санкт-Петербурга для участі у придворному хорі. З 1753 вчився живопису в Івана Аргунова, а з 1759 в Петербурзькій академії мистецтв.

1792. Під час Французької революції відбувся штурм палацу Тюїльрі і арештовано Людовіка XVIII

Битва на вулиці Роан (28 липня 1830). Картина художника Леконта. Музей Карнавалі. Париж.

Ілюстрація з сайту vseslova.com.ua

У ніч на 10 серпня 1792 року тисячі людей оточили, а потім і захопили королівський палац у столиці Франції. Законодавчі збори змушені були усунути короля від влади, однак через деякий час і Комуну було оголошено незаконною організацією. Новий уряд - Тимчасову виконавчу раду - сформували жирондисти. Міністром юстиції став один з якобінців - Жорж Дантон.

1810. Народився Камілло Кавур, граф, перший глава італійського уряду, а також прем'єр-міністр Сардинського королівства.

1876. В Онтаріо здійснено перший у світі міжміський телефонний дзвінок (відстань між містами була 13 км).

1907. Померла українська письменниця Марко Вовчок (Марія Вілінська). 

Марко Вовчок ( Марія Вілінська)

Ілюстрація з сайту ukrainekult.com

Що Ви знаєте про Марка Вовчка?

«Обличитель людей неситих»

З творчістю Марка Вовчка зростає міжнародна роль української літератури. За свідченням Петка Тодорова, проза письменниці у 60 - 70-х рр. XIX ст. мала вирішальний вплив на розвиток болгарської белетристики. Твори Марка Вовчка за її життя, починаючи з 1859 р., з'являються в чеських, болгарських, польських, сербських, словенських перекладах, виходять у Франції, Англії, Німеччині, Італії та інших європейських країнах.

1941. Народився Роман Лубківський, український письменник, поет, перекладач, критик, журналіст. 

Роман Лубківський

Фото з сайту uk.wikipedia.org

1945. Японія офіційно заявила про готовність прийняти Потсдамські умови капітуляції із застереженням щодо збереження структури імператорської влади в країні.

 

   

  • Інтелектуальна карта України|Історія і "Я"|Маршрут №1|Сімейний альбом України|Музеї онлайн|Інфографіка|NB!|TOP-книг|Інтелектуальний календар